Kubilo nauda Jūsų sveikatai

Kaip kubilas padeda Jūsų sveikatai

Maudymasis karšto vandens kubile yra vienas iš mažų gyvenimo malonumų. Tai puiki vieta atsipalaiduoti po ilgos dienos, sumažinti stresą ar smagiai praleisti laiką su šeima, draugais. Bet ar žinojote, kad kubilas tai ne tik be proto smagi pramoga, bet taip pat susijęs su daugybe sveikatai naudingų dalykų?

Sumažina stresą.

Ne paslaptis, kad įtemptas ir daug pastangų reikalaujantis gyvenimo būdas gali padidinti streso lygį. Jei stresas būna nekontroliuojamas, jis gali sukelti širdies ligas ir aukštą kraujospūdį. Maudymasis karšto vandens kubile leidžia kuriam laikui pabėgti nuo dienos streso, padeda atsigauti emociškai ir išlaikyti teigiamą požiūrį į gyvenimą. Galbūt net pastebėsite, kad su kasdienėmis užduotimis susitvarkysite dar lengviau, nei anksčiau.

Greitesnis raumenų atsigavimas.

Dėl vandens plūdrumo, vanduo sumažina krūvį mūsų kaulams ir raumenims, kai mirkstame kubile. Kubile gauname atpalaiduojančią šilumą, bei vandens ir oro purkštukų masažą, kas labai padeda atpalaiduoti raumenis prieš ar po treniruotės, ar įsitempusius raumenis po dienos darbų. Tai puikiai padeda sumažinti įtampą, kurią dauguma iš mūsų nešiojasi kasdien, ne tik po treniruočių.

Pagerina miegą.

Miegas labai svarbus kiekvienam iš mūsų, bet dėja ne visada gauname to miego pakankamai ir ne visada tas miegas būna kokybiškas. Miego tyrinėtojai rekomenduoja prieš miegą susikurti atsipalaidavimo rutiną. Prieš miegą praleistas laikas karštame kubile padės atskirti dienos veiklą nuo būsimo nakties poilsio. Dauguma tėvų tai žino augindami kūdikius, ta pati teorija galioja ir mums suaugus. Tyrimai netgi rodo, kad maudymasis karštame vandenyje gali palengvinti perėjimą į gilesnį miegą, nes sumažina įtampą ir stresą.

Pašalina toksinus.

Mirkstant karštame vandenyje pakyla mūsų kūno temperatūra, todėl išsiplečia kraujagyslės. Dėl to pagerėja kraujotaka, į kurią patenka maistingųjų medžiagų ir deguonies, o iš silpnesnės kraujotakos vietų pasišalina toksinai. Mūsų kūnui reguliuojant vidinę temperatūrą, iš porų išsiskiria drėgmė, kuri pašalina vidines chemines atliekas. Net 20 minučių maudymasis kubile gali pagerinti jūsų mąstymą ir savijautą. 

Padeda mesti svorį.

Maudymamis karštame kubile vieną valandą sudegina maždaug tiek pat kalorijų, kiek vaikščiojimas 30 minučių. Žinoma karšto kubilo malonumai, neturėtų pakeisti Jūsų treniruočių ar kitų pastangų atsikratyti nereikalingo svorio. Bet smagu žinoti, kad net ir atsipalaidavus ir ištiesus kojas gali deginti kalorijas.

Kaip matote, kubilas ne tik smagus, bet ir naudingas sveikatai. Palepinkit save ir savo artimus žmones užsirezervavę kubilą. Su džiaugsmu pristatysim jį visoje Kauno apskrityje.

 

Kubilas su jacuzzi